İnstagram’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Çok kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan İnstagram konum ekleme özelliği gibi yeni güncellemeler ve yepyeni özellikleri ile kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatıyor. Bu sayede kullanıcılar nerede  ne yaptığını takipçileri ile paylaşabiliyor. Bir süre önce kullanılmaya başlayan ve yoğun bir ilgi gören konum ekleme özelliği ile kullanıcısına büyük avantajlar sağlıyor.

Yer belirleme olarak da isimlendirilen İnstagram Konum ekleme özelliğini aktifleştirmek için Facebook uygulamasına giriş yapmanız gerekir. Eğer İnstagram hesabınızın Facebook hesabınız bağladıysanız konum ekleme işlemini daha kolay yapacaksınız.

İnstagramda Konum Ekleme Neden Yapılır

İnstagram konum ekleme gidip gezmiş olduğunuz yerlerin takipçilerinizle paylaşmak içindir. Kafe restoran, gezi yerleri ve tarihi yerler ve benzeri gezdiğiniz yerlerin resmini çekip, İnstagram’da paylaşarak o anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Facebook ile 3 Adımda Konum Ekleme

Aşağıdaki adımları uygulayarak İnstagram hesabınıza konumunu ekleyebilirsiniz.

1. İnstagram’a Konum Eklemek İçin Facebook Hesabına Giriş Yapın

İnstagram hesabınıza konum eklemek için öncelikle cihazınızı harita özelliğini açmanız gerekir. Hemen akabinden Facebook hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan bir gönderi ekleyin. Gönderiyi paylaşmadan önce hemen sol alt kısımda gönderine ekle sekmesini seçerek, adres ekleme işlemine seçebilirsiniz.

2. Bulunduğunuz Adresi Seçin

Karşınıza çıkan ekrandan ise bulunduğunuz adresi yazarak hesabınızın sağ üst köşesinde paylaş sekmesini tıklayarak gönderinize konum eklemiş olacaksınız. Eğer eklemediğiniz yer yok ise hemen üstte bulunan uygulamanın arama motoruna bulunduğunuz mahalle, cadde ya da adresi yazıp taratarak adresinizi bulabilirsiniz.

3. İnstagrama Eklemek İstediğiniz Konumu Girin

Facebook hesabınızdan konumunuzu değiştirdikten sonra İnstagram hesabınıza konumunuzu otomatik olarak eklenecektir. İnstagram hesabınızda bir fotoğraf ya da gönderi paylaşırken konum ekleme sekmesinden oluşturduğunuz konum adresini yazıp, paylaş seçeneğine girmeniz İnstagram konum ekleme işlemini tamamlayacaktır.

İnstagram’da Konum İçin Yeni Adresi Oluşturma

İnstagram’da konum için yeni adres oluşturma işlemi de birkaç basit işlemler ile yapılır. Bunun için ister bulunduğunuz konumun tam adresini girerek, isterseniz de buradayım sekmesini açıp, yeni adresinizi yazarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Facebook uygulamasında paylaşım bölümünüzün hemen sağ altında yer alan kameraya benzeyen sekmeyi sağa kaydırıp, konumunuza fotoğraf ekleme özelliğini aktifleştirip, konumunuza resim ekleyebilirsiniz. Görselinizi ve yeni adresinizi ekledikten sonra uygulanın sağ üst köşesinde oluştur sekmesine girerek, İnstagram yeni adres ekleme işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yeni Konumunuz Oluşturuldu

Oluştur sekmesine tıklayarak yeni adresinizi gönderi paylaşacağınız bölüme konumunuz eklemiş olursunuz. Hemen sağ üst köşede yer alan devam et, seçeneği ile gönderinizi paylaşın. Bu işlem ile İnstagram hesabınızda da yeni adresiniz paylaşılacaktır.

İnstagram Hikâye Konum Ekleme

İnstagram da çok sevilen bir özellik olan hikâye ekleme seçeneğine de konum eklem işlemi yapabilirsiniz. Bunun için İnstagram hikâye kısmına girin ve paylaşacağınız içeriği girip, hemen üst kösede yer alan kare seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkacak sekmeden ise sembollerim hemen arkasından konum ekleme seçeneğine girerek konumunuzu ekleyebilirsiniz.

Konum Ekleme Hizmeti

Creaception Digital, müşterilerinin tüm sorunlarına çözüm üretmek için çalışır. Siz de Instagram’da konumuzun çıkmasını isterseniz İletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.